غذاهای چرب و شیرین به مغز کودکان و نوجوانان، آسیب‌های جبران‌ناپذیر وارد می‌کند

استفاده از غذاهای چرب و شیرین، باعث آسیب‌های طولانی مدتی به مغز کودکان و نوجوانان می‌زند که هرگز قابل جبران نخواهد بود.

غذاهای چرب و شیرین به مغز کودکان و نوجوانان، آسیب‌های جبران‌ناپذیر وارد می‌کند

غزال زیاری_ تحقیقات جدید حکایت از آن دارد که یک رژیم غذایی غربی متشکل از غذاهای چرب و شیرین (غذاهای ناسالم)، در طول سال‌های حیاتی رشد مغز، باعث مختل شدن حافظه در دراز مدت خواهد شد.

رژیم غذایی غربی که در حقیقت با غذای ناسالم مترادف است، به دلیل تأثیرش بر سلامت جسمی و روانی و آسیب‌هایش این روزها حسابی مورد توجه قرار گرفته است. رژیم غذایی غربی در حقیقت، رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده، چربی‌های اشباع شده و قندهای ساده است که با مصرف بیش از حد کالری، چاقی و اختلال متابولیک ارتباط دارد. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که رژیم غذایی غربی، چطور بر عملکرد مغز در حال رشد تأثیر می‌گذارد؟

مغز نوجوانان، “در حال رشد” است و مابین سنین 10 تا 24 سالگی، مغز انسان تغییرات قابل توجهی دارد و عواملی مثل ژنتیک، هورمون‌ها، خواب و رژیم غذایی بر آن تاثیرگذار است. در مطالعاتی که پیش از این انجام شده، مشخص شده که رژیم غذایی و مخصوصا رژیم غذایی غربی با اختلال عملکرد شناختی مرتبط است.

نحوه اثرگذاری غذاهای چرب بر مغز نوجوانان

نتایج مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (USC) از نحوه تاثیرگذاری رژیم غذایی پرچرب و شیرین بر روی مغز نوجوان و آسیب به مغز و حافظه آنها خبر می‌دهد. این دانشمندان، تحقیقاتشان را بر روی موش های صحرایی جوان و نوجوان انجام دادند. اسکات کانوسکی، استاد علوم‌زیستی در USC و نویسنده مطالعه در این باره توضیح داده:« آنچه که مدت‌هاست مشاهده کرده‌ایم، این است که این موش‌ها که با این رژیم غذایی ناسالم رشد کردند، دارای اختلالات حافظه‌ای هستند که از بین نمی‌روند. حتی اگر در ادامه به آنها رژیم غذایی سالم بدهید هم متاسفانه این اثرات تا بزرگسالی در بدن آنها باقی می‌ماند

دیدگاهتان را بنویسید